tüm önlemler alındı yangınlara anında müdahale için 140 noktada Orman Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler konuşlandırıldı 18000 personel 2597 araçlar olası Orman yangınlarına anında müdahale edilir yangına havadan müdahale en büyük faktör 25 yangın söndürme helikopteri yaz sezonu için nasıl oldukça yüksek olan helikopterler gün doğumu ve gün batımı arasında görev yapıyor iki buçukta olsun alır helikopter uyku noktasında yangın uzmanı görev yapıyor önündeki monitör ve size birlikte tüm kanallarda buradan kontrol

ediyor ve gördükleri yangına buradan birlikte müdahale ediyorlar yapılan ihbar üzerine bilgi geldikten sonra çok kısa bir süre içerisinde En geç 12 dakika pilot Türkiye'nin orman yangınları ile mücadelesi önleme söndürme ve Rehabilitasyon olmak üzere üç stratejiden oluşuyor İstanbul Karaköy sahilinde ortaya çıkan yunus balıklarının dansı sosyal medya Sami'yi gördü Deniz sureti yavaşlayınca yunuslar yunus balıklarının gösterisi görenlerin yüzünü güldürdü Dere kapsamında insanlar evlerinde kaldığı İstanbul'da

deniz trafiği yavaşladı yunus balıkları suyun keyfini sürdü cep telefonu kamerası ile görüntüleyen vatandaşlar sosyal medya hesaplarından paylaştı görüntüler Karaköy Yunus'a sahibi kenarına gelmiş Millete selam veriyor soyun devamlılığı için çalışmadan yapılan Anadolu yaban keçisi karlar üzerinde işte böyle görüntülendi kurt Başak yaban keçisi ve daha nicesi Türkiye'nin ormanları ve dağlarında yani doğal yaşam alanlarında hayatlarını sürdürüyorRecep Tayyip Erdoğan Sayın Erdoğan Erdoğan tarafından

açıklandığı konuşurken o zaman Mayıs eklemleri Türkiye Şey yapalım bence böyle büyüklerimizi annelerimizi babalarımızı ama için O yüzden orada teknoloji kullanmak gerekiyor tabii ki yani çok önemli Profesör Dr Ateş Kara coronavirüs Derneği başkanı ve Hocam ben çok teşekkür ederim Eşinize de çok çok selam ederim onu da şimdiden kutluyorum hürmetler diyorum Çok teşekkürler değerliydi verdiğim cevaplar gerçekten öyle bütün kadınların bütün annelerin gerçekten anneler Günü'nü kadınlar var diyoruz ve

heryerde olsunlar daha fazla olsunlar daha çok olsunlar daha görünür olsunlar İyi ki anneler var annelerimiz var mı Anneler gününü şimdiden Ben de almak istiyorum hocam Çok teşekkürler Çok sağ ol çok teşekkür ediyorum birkaç misli daha fazla bir ekonomik sıkıntıyla yüzde malum olur zaten bir Adalet ve Kalkınma Partisi siyasi oluşumundan beri yanlış bir şey varsa En az 4 sayfa yazdırıyor canım var Adalet ve Kalkınma Partisi bir darbe sürecinin sürekli toplumda ayakta tutmaya çalışıyor ve bu sürece yönetebilmek

için tekrar gündeme gelmiş bir süreç var şimdi Türkiye'de birikmiş siyasi olayların hepsi yaklaşık 50 gündür gömüldü eve en son Türkiye'de açın konuşmalar ve yapılırken ve bunun hakkında mutlaka bir sürecinde olması gerekir diye düşünürken şimdi erken seçimin ekonomideki kötüleşme daha çok vatandaşlara yansımadan gündeme gelmesi durumunda ki bir siyasi başarıya yönelik bir altyapı çalışması gibi ben şimdi Cumhuriyet Halk Partisi'nin sözcüsü veya herhangi bir kurumunda şeyinde biriminde görevli birisi değil Dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi veya Cumhuriyet Halk Partisi'nin sensilay komşu onların sözlerini Ancak ben toplumun genelinde duyarlı bir vatandaş bir hukukçu olarak bunu yorumlama ya çalışıyorum Dolayısıyla söylediklerim kurumsal olarak Cumhuriyet Halk Partisi'nin hiçbir organı temsil etmez ya bunun altını çizmek istiyorum şimdi benim aldığım şu yönde yani Zaten burada akıllı binmesini 2 ne kadar anayasada olmasa da bir partinin yönetimini yapılandırmak ve baskı altına almak 2 yönetimin genel başkanını Galaxy sürekli ayakta tutma Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu yani hatırlarsınız bir dönemde Bir siyasi cümle kullanmıştı Sayın cumhurbaşkanına karşı demişti ki eğer siz bana bir takım iftiralar atarsanız Ben de size karşılığını Aynen yaparım yani asabını